الدرجة 304 316L الملف المقاوم للصدأ المطاط الساخن رقم L النهاية 2.0mm-12.7mm في السماكة
Product Details
| إبراز |
12.7ملم طائرة من الفولاذ المقاوم للصدأ,2.0 ملم لفائف من الفولاذ المقاوم للصدأ,316L ss 304 لفائف,2.0mm hot rolled stainless steel coil,316L ss 304 coil |
||
|---|---|---|---|
وصف المنتج
| اسم المنتج | 304 316L الفولاذ المقاوم للصدأ لفائف |
|---|---|
| الطول | حسب الحاجة |
| العرض | 3mm-2000mm أو حسب الضرورة |
| سمك | 2.0mm-12.7mm أو حسب الحاجة |
| المعيار | AISI، ASTM، DIN، JIS، GB، JIS، SUS، EN، الخ |
| التقنية | مطاط ساخن / مطاط بارد |
| معالجة السطح | رقم 1 أو وفقا لمتطلبات العميل |
| معدل التسامح مع السماكة | ± 0.01mm |
| المواد | 301، 302 ، 303 ، 304 ، 304L ، 304H ، 310S ، 316 ، 316L ، 317L ، 321 ، 310S ، 309S |
| التطبيق | تطبيقات درجات الحرارة العالية، الأجهزة الطبية، مواد البناء، الكيمياء، صناعة الأغذية، الزراعة، مكونات السفن، تغليف الأغذية والمشروبات، إمدادات المطبخ، معدات النقل،و المكونات الصناعية. |
| الـ MOQ | 1 طن (تم قبول طلبات العينات) |
| وقت الشحن | في غضون 15-20 أيام عمل بعد استلام الودائع أو L / C |
| تعبئة التصدير | ورق مقاوم للماء وقطعة فولاذية معبأة، عبارة عن حزمة عادية للصادرات صالحة للنقل |
| السعة | 250000 طن/سنة |
Product Highlights
الدرجة 304 316L الملفات الفولاذ المقاوم للصدأ المسالجة بالساخن رقم 1 النهاية 2.0mm-12.7mm في السماكة الملفوفات من الفولاذ المقاوم للصدأ المطاطي الساخن الصف 304 316L رقم 1 النهاية 2.0mm-12.7mm في السماكة مواصفات المنتج اسم المنتج 304 316L الفولاذ المقاوم للصدأ لفائف الطول حسب الحاجة العرض 3mm-2000mm ...
لفائف الصفيحة الالكتروليتية للعبوات 2.8g/M 5.6g/M خيارات الطلاء SPTE TFS
Electrolytic Tin Plate Coil For Packaging 2.8g/M 5.6g/M Coating Options SPTE TFS Electrolytic Tin Plate Coil for Packaging - 2.8/2.8 & 5.6/5.6g/m Coating Options SPTE TFS Electrolytic Tin Plate (ETP) represents the industry standard for creating secure, long-lasting metal packaging. This material consists of a cold-rolled steel substrate electrolytically coated with a pure tin layer, forming an exceptional barrier that is both robust and adaptable. Engineered specifically for
صفائح صفيح مطبوعة بالحجر لعلب الشاي الفاخرة 660 مم 929 مم
Lithographic Printed Electrolytic Tin Plate Sheets For Premium Tea Packaging 660mm 929mm Product Description Electrolytic Tin Plate (ETP) represents a premium packaging solution engineered for superior corrosion resistance and durability in demanding applications. These specialized tinplate sheets feature precise thickness options of 0.35mm, 0.38mm, and 0.45mm, providing manufacturers with versatile solutions for various packaging requirements. The T4-CA and T5-CA temper
صفيحة القصدير ETP 0.19mm 0.20mm في سمك صفائح المعدن القصدير للحاويات
ETP Tinplate Sheet 0.19mm 0.20mm In Thickness Tin Metal Sheets For Containers Product Overview ETP Tinplate sheet 0.19mm, 0.20mm in thickness Tin Metal Sheets for containers Tinplate is a thin steel sheet coated by tin. It has an extremely beautiful metallic luster as well as excellent properties in corrosion resistance, solderability, and weldability. Tinplate is used for making all types of containers such as food cans, beverage cans, 18-liter cans, and artistic cans. Its
صفيحة صفيح كهربائية من الدرجة الغذائية مع مقاومة فائقة للصدأ والقلويات، سماكات متعددة
Food Grade Electrolytic Tin Plate With Superior Rust Alkali Resistance Multiple Thickness Product Overview Food Grade Electrolytic Tin Plate with Superior Rust & Alkali Resistance - Multiple Thickness Features of Tin Plate Beautiful Appearance: Characterized by its beautiful metallic luster with various surface roughness options Excellent Paintability & Printability: Beautiful printing finishes using various lacquers and inks Excellent Formability & Strength: Appropriate
Please use our online inquiry contact form below if you have any questions, our team will get back to you as soon as possible.