| MOQ: | 5 tons |
| Price: | negotiate |
| Standard Packaging: | Standard seaworthy export packing or as customer demands |
| Delivery Period: | Negotiated |
| Payment Method: | T/T,Western Union,L/C |
| Supply Capacity: | 10000tons per month |
| Standard | AISI, ASTM, BS, DIN, GB, JIS |
| Type | coils sheets |
| Surface Structure | Normal spangle coating(NS), minimized spangle coating(MS), spangle-free(FS) |
| Zinc Coating | 30-275g/m2 |
| Thickness | 0.12mm-4.0mm |
| Width | 600mm-1250mm |
| Coil Weight | 3-5 Tons or Required |
| Coil ID | 508mm/610mm |
| Coating | PE/PVDF/HDP/SMP |
| Top Painting | 10-35 Microns |
| Back Painting | 5-35 Microns |
| MOQ | 5 Tons(1 20ft FCL) |
| Payment Term | T/T(30% Deposit+70% ); LC at sight |