| MOQ: | 5 τόνοι |
| Τιμή: | negotiate |
| Τυπική συσκευασία: | Τυποποιημένη πλόιμη συσκευασία εξαγωγής ή ως απαιτήσεις πελατών |
| Προθεσμία παράδοσης: | Διαπραγματευμένος |
| Τρόπος πληρωμής: | T/T, Western Union, L/C |
| Δυνατότητα ανεφοδιασμού: | 10000TONS το μήνα |
Η Ζυγισμένη Χάλυβα είναι κατασκευασμένη από υψηλής ποιότητας ψυχρά κυλούμενα χάλυβα και επικαλύπτεται με προστατευτικό στρώμα ψευδαργύρου μέσω μιας διαδικασίας ζεστού ζυθοποίησης.Η επικάλυψη ψευδαργύρου παρέχει εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση και βελτιώνει σημαντικά την αντοχή του χάλυβα.
Λόγω της υψηλής αντοχής, της ομαλής επιφάνειας και της ακριβούς ανοχής πλάτους, η κυλάντιστη ταινία χάλυβα χρησιμοποιείται ευρέως στην κατασκευή χάλυβα σωλήνα, κατασκευαστικά υλικά, συστήματα καλωδίων,Μέρη για την τυποποίηση μετάλλων, και δομές ηλιακής εγκατάστασης.
Οι τσιμεντωμένες ταινίες μας κατασκευάζονται χρησιμοποιώντας προηγμένο εξοπλισμό κοπής, εξασφαλίζοντας σταθερή ποιότητα, ομοιόμορφη επίστρωση ψευδαργύρου και ακριβείς διαστάσεις,που πληρούν διεθνή πρότυπα και απαιτήσεις βιομηχανικής επεξεργασίας.
Η επικάλυψη ψευδαργύρου σχηματίζει ένα προστατευτικό φράγμα στην επιφάνεια του χάλυβα, αποτρέποντας αποτελεσματικά τη σκουριά και την οξείδωση ακόμη και σε σκληρά περιβάλλοντα.
Η ζυγισμένη ταινία χάλυβα διατηρεί ισχυρές μηχανικές ιδιότητες ενώ προσφέρει μακρά διάρκεια ζωής.
Οι προηγμένες μηχανές κοπής εξασφαλίζουν ακριβή έλεγχο του πλάτους και ομαλές άκρες για περαιτέρω επεξεργασία.
Το υλικό είναι κατάλληλο για κάμψη, σχηματισμό κυλίνδρων, τυποποίηση και συγκόλληση.
Το πάχος, το πλάτος, η επικάλυψη από ψευδάργυρο και το βάρος της τροχιάς μπορούν να προσαρμοστούν σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη.
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Ονομασία του προϊόντος | Τροφοδοτικές ταινίες |
| Βασικό υλικό | Χάλυβας που έχει ελαθεί με κρύο |
| Διαμόρφωση της επιφάνειας | Κανονική επικάλυψη σπαγκλ (NS), Ελαχιστοποιημένη επικάλυψη σπαγκλ (MS), Χωρίς σπαγκλ (FS) |
| Επιχρισμός ψευδαργύρου | Z40-275g/m2 |
| Δάχος | 0.12-3 mm |
| Διάμετρο | 600 mm-1250 mm |
| Βάρος της τροχιάς | 3-5 τόνοι ή απαιτείται |
| Ταυτοποίηση τροχιάς | 508 mm/610 mm |
| Επιχρισμός | ΠΕ/PVDF/HDP/SMP |
| Πάνω Πίνακας | 10-35 μικρών |
| Ζωγραφική πίσω | 5-35 μικρών |
| Κατηγορία χάλυβα | SGCC, DX51D, ASTM A653 |
| Προθεσμία πληρωμής | Τ/Τ (30% κατάθεση + 70%) |
Η ζυθοποιημένη ταινία χάλυβα χρησιμοποιείται ευρέως σε διάφορους βιομηχανικούς τομείς:
Χρησιμοποιείται ως πρώτη ύλη για συγκολλημένους σωλήνες από χάλυβα.
Εφαρμόζεται σε φύλλα στέγης, πάνελ τοίχων, πέλματα και δομικά στοιχεία.
Χρησιμοποιείται σε δίσκους καλωδίων, ηλεκτρικά ντουλάπια και μεταλλικά περιβλήματα.
Κατάλληλο για ηλιακά στερεόστρωμα και δομές στήριξης.
Χρησιμοποιείται για το σχηματισμό κυλίνδρων, την τυποποίηση εξαρτημάτων και μηχανικών εξαρτημάτων.
Η τυποποιημένη συσκευασία εξαγωγής εξασφαλίζει την ασφαλή μεταφορά:
Κατάλληλο για μεταφορά εμπορευματοκιβωτίων και θαλάσσιων μεταφορών μεγάλων αποστάσεων.
Η συσσωματωμένη ταινία χάλυβα είναι ένα στενό προϊόν χάλυβα κατασκευασμένο από ψυχρά κυλούμενα χάλυβα που επικαλύπτεται με στρώμα ψευδαργύρου μέσω μιας διαδικασίας ζεστού συσσωματωμού.Η επικάλυψη από ψευδάργυρο παρέχει εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση και προστατεύει το χάλυβα από τη σκουριάΧρησιμοποιείται ευρέως σε σωλήνες χάλυβα, κατασκευαστικές δομές, δίσκους καλωδίων, συστήματα στέγης και βιομηχανική κατασκευή.
Η κύρια διαφορά είναι το πλάτος. Το Ζυγισμένο Χάλυβα είναι συνήθως ευρύτερο από 600 mm, ενώ η Ζυγισμένη Χάλυβα Τρίδα είναι συνήθως σχισμένη από περιτυλίγματα με πλάτους 20 mm - 600 mm.Οι ταινίες χάλυβα χρησιμοποιούνται κυρίως για την κατασκευή σωλήνων, τυπωτικά μέρη και μεταλλικά εξαρτήματα.
Οι κοινές επιλογές επίστρωσης ψευδαργύρου περιλαμβάνουν: Z40-Z60 (προστασία από το φως), Z80-Z120 (συνήθης κατασκευαστική χρήση) και Z180-Z275 (υψηλή αντοχή στη διάβρωση).Η υψηλότερη επικάλυψη ψευδαργύρου σημαίνει καλύτερη προστασία από τη διάβρωση και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
Οι κοινές ποιότητες περιλαμβάνουν SGCC/SGCD (JIS standard), DX51D/DX52D (EN standard), ASTM A653 (American standard) και Q195/Q235 (Chinese standard).ή διαρθρωτικές εφαρμογές.
Ο χρόνος παράδοσης είναι συνήθως 10-25 ημέρες ανάλογα με την ποσότητα της παραγγελίας και τις προδιαγραφές.